שינוי ייעוד קרקע חקלאית

מהו שינוי ייעוד קרקע, ואיך אתם יכולים להרוויח מזה? כל מה שצריך לדעת על שינוי ייעוד מקרקע חקלאית למגורים או מסחר.

רוצים לרכוש קרקע ולבנות עליו בית? לא כל כך מהר. כפי שיתברר לכל מי שאי פעם התעניין בהשקעות נדל”ן, מדינת ישראל אינה מאפשרת ליזמי בנייה לבנות בכל מקום. במדינת ישראל קיימת חלוקה בין מספר ייעודי קרקע: קרקע בעלת ייעוד לחקלאות,  למסחר,מגורים, שמורת טבע ועוד. החלוקה הזו קובעת את השימושים המותרים והאסורים בקרקע. 

קרקע המיועדת לחקלאות – המהווה את מרבית הקרקעות הפנויות באזורי ביקוש – אינה מותרת לבנייה כלל. אולם בשנים האחרונות עברה ישראל תהליך של שינוי במסגרתה היא מאשרת עוד ועוד בקשות לשינוי ייעוד מקרקע חקלאית לקרקע למגורים. המשיכו לקרוא כדי להבין כיצד להרוויח משינוי ייעוד קרקע חקלאית.

כיצד מתנהל תהליך שינוי ייעוד קרקע חקלאית

משקיע קטן בודד אינו יכול לפעול לבדו לשינוי ייעוד קרקע חקלאית. נדרשת מעורבות של גופים ציבוריים, כמו  משרד ממשלתי, ועדה מקומית או רשות מקומית וכן גופים פרטיים, כמו בעל קרקע או חוכר לדורות, או מי שיכול להוכיח שיש לו עניין בקרקע. התכנית תוגש לוועדה המקומית לתכנון ולבנייה.

נדרשת פעולה בשיתוף צוות בינמשרדי הכולל עורכי דין, אדריכלים ומומחים שונים להגיש תכנית לפיתוח האזור. הבקשה חייבת להתאים לאופי הסביבתי של האזור ולעבוד בהתכתבות עם תוכניות מתאר אזוריות ומדיניות הוועדה. 

לאחר קבלת האישור הראשוני מתקיים מעין דו-שיח בין יזם הבנייה לוועדות השונות במסגרתו מבקשים וועדות התכנון והבנייה מהיזם להתאים את תוכניות הבנייה לשלל תקנים ובקשות של הוועדה. רק לאחר שהתוכניות מתעדכנות בהתאם לנדרש, ממשיכה הבקשה בדרכה אל שר הפנים, לפרסום פומבי לצורך הגשת התנגדויות ולאחר מכן לאישור הבקשה.

שינוי ייעוד קרקע חקלאית – איך לעשות רווח מהיר בהשקעה נמוכה

קרקע חקלאית מאופיינת במחירים נמוכים בעשרות ולעיתים מאות אחוזים מאחיה – קרקע למגורים וקרקע למסחר. לעיתים, שינוי ייעוד קרקע חקלאית יכול לגרום לקפיצה של מאות אחוזים במחירי הקרקע לבנייה  – והמרוויחים העיקריים מכך הם משקיעים חכמים שמזהים הזדמנויות ומשקיעים בקרקע חקלאית ממוקמת היטב.

אם אתם מעוניינים להצטרף אלינו ומחפשים קרקעות להשקעה. קנית קרקע למגורים עם רישום בטאבו, יחד עם היזם אשר נמצאת בהליך תכנון לשינוי ייעוד הקרקע ווהקמת שכונת מגורים עתידית., השאירו פרטים ואחד מנציגינו ייצור אתכם קשר.

עמודים רלוונטים
קרקעות לבנייה
קרקעות לבנייה

קרקעות לבנייה – קרקעות מופשרות לבנייה אנו משווקים קרקעות מופשרות לבניה בשלבים מתקדמים לפני אישור תוכנית מפורטת אשר מכוחן ניתן להוציא היתרי בניה. רכישת קרקעות

קרא עוד »
קרקעות להשקעה
קרקעות להשקעה

קרקעות להשקעה – כל מה שצריך לדעת כיצד ניתן להרוויח מקרקעות להשקעה? האם השקעה בקרקעות רווחית יותר מהשקעה בנכסים? ומי מטפל בהפשרת הקרקע לבנייה והשגת

קרא עוד »
יזם פינוי בינוי התחדשות עירונית
יזם פינוי בינוי

יזם פינוי בינוי – התחדשות עירונית פינוי בינוי הוא אחד המסלולים המובילים של התחדשות עירונית, במסגרתו ניתן לבנות מתחם מגורים משודרג במקומו של מתחם מגורים

קרא עוד »