קרקעות להשקעה – כל מה שצריך לדעת

כיצד ניתן להרוויח מקרקעות להשקעה? האם השקעה בקרקעות רווחית יותר מהשקעה בנכסים? ומי מטפל בהפשרת הקרקע לבנייה והשגת אישורי בנייה? כל מה שצריך לדעת על קרקעות להשקעה – בכתבה הבאה.

השקעה בנדל”ן היא חלומו של כל ישראלי. אך כאשר מרבית הישראלים חושבים על השקעה בנדל”ן הם מדמיינים מבנה בעל גג וקירות דירה ולא פיסת קרקע שוממה וריקה. קרקעות להשקעה הן סוג השקעה מעט לא מובנת. מה אני אעשה עם קרקע? שואלים את עצמם משקיעים.

הזדמנות נדירה לרווח גבוה

קרקעות בישראל מחולקות לכמה סוגים, כאשר שלושת הסוגים הרלוונטיים לענייננו הם קרקע לחקלאות, קרקע למגורים וקרקע למסחר. באופן צפוי, ערכם של קרקעות המשמשות לחקלאות נמוך באופן משמעותי מערכם של קרקעות המשמשות למגורים ומסחר – ופה טמונה הזדמנות נדירה לרווח גבוה במינימום מאמץ.

כל שנה “מפשירה” מדינת ישראל קרקעות חקלאיות לבנייה. “הפשרה” זו גורמת לעלייה חדה בערכם של הקרקעות, ולרווח נאה לבעלי הקרקע.

להוריד את הסיכון – ולהגדיל את הרווח

הסיכון הטמון ברכישת קרקעות להשקעה הוא, כמובן, שמדינת ישראל יכולה לעכב את ההפשרה או להחליט לא להפשיר את הקרקעות כלל., אך הניסיון מראה שגידול האוכלוסיה מחייב הפשרת קרקעות והגדלת הערים, ולכן תמיד כדאי לבחור קרקע להשקעה בשולי הערים, ואם אפשרי, קרקע צמודת דופן לשכונה קיימת .  השיטה הטובה ביותר היא לרכוש קרקע פרטית עם בעלות בטאבו  יחד עם יזם-קבלן  הפועל לקידום ההליכים מול וועדות התכנון.

קבוצת לי מרשל: קרקעות להשקעה במינימום סיכון

קבוצת לי מרשל היא חברה יזמות ובניה (קבלן ביצוע בעל סיווג ג’5, הגבוה ביותר) המציעה הזדמנויות השקעה בקרקעות צמודות-דופן לשכונות קיימות, בהם היא מתעתדת ליזום פרויקטים בתחום הנדל”ן מתוך אמונה בפרויקטים היזמיים שלה, קבוצת לי מרשל משווקת עד 50% מהקרקעות המיועדות לבנייה ומחזיקה באופן פרטי את ה-50% הנותרים. קבוצת לי מרשל פועלת אל מול משרדי העירייה ומנהל התכנון במטרה להביא להפשרה מהירה של הקרקעות וקבלת אישורי בנייה במטרה להקים שכונות מגורים ומבני משרדים. 

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו באמצעות רכישת קרקעות להשקעה במתחמים בהם אנו מתעתדים להקים פרויקטים נדל”ניים רווחיים. לחצו לקבלת פרטים נוספים.