קניית קרקע למגורים או למסחר – מה עדיף?

מתלבטים בין קניית קרקע למגורים וקניית קרקע למסחר? רוצים להבין טוב יותר את ההבדל בין שני סוגי השקעות הנדל”ן בארץ? המשיכו לקרוא והפכו גם אתם למשקיעי נדל”ן מוצלחים!

ישראל מאופיינת בבעיות רבות בתחום הנדל”ן: מחירי קרקעות ובתים גבוהים, בירוקרטיה מתישה וסחבת בין משרדי הממשלה. ולמרות זאת, השקעה בקרקעות המיועדות למגורים / מסחר הם תחום חם בקרב משקיעים ישראליים שרוצים להרוויח מעליית הערך המאסיבית בתחום המקרקעין.

מה ההבדל בין קרקע למגורים וקרקע למסחר?

תושבי ישראל אינם חופשיים לעשiת כרצונם בקרקעות השייכות להם. כל נכס קרקע בישראל מקבל ייעוד הנקבע ע”י הממשלה: ישנם קרקעות המיועדות לחקלאות, אחרות מיועדות לבניית בתי מגורים, אחרות לבניית נכסים משרדיים ו/או מסחריים ואחרות מוגבלות כרשות טבע ואין לפגוע בחי ובצומח בהם.

קניית קרקע למגורים פירושה השקעה באדמה המיועדת לבנייה פרטית או רוויה. אלו בד”כ קרקעות הסמוכות לשכונות מגורים בנויות שיש תוכניות להרחיב את תוואי השטח העירוני אליהן. לעומת זאת, קרקעות לבנייה מסחרית יכולים להיות באזורים מרוחקים, אזורי תעשייה, שולי ערים וכו’.

שיקולים בקניית קרקע למגורים 

כאשר קונים קרקע, קיים סיכון שהתוכניות להפשרת הקרקע לא יאושרו או שזמן אישורן יתעכב. עם זאת, בקניית קרקע למגורים ניתן לדעת בביטחון גבוה כי ערך הקרקע ייעלה ככל שיקודמו התכניות להפשרת הקרקע (“השבחת קרקע”), וכן שערכו יישאר גבוה בגלל סמיכותו לאזור ביקוש עירוני. במילים אחרות, ניתן לממש את ההשקעה בכל רגע נתון ע”י מכירת הקרקע ברווח לפרטי  או ליזם.

שיקולים בקניית קרקע למסחר

קנית קרקע המיועדת לבנייה מסחרית, במיוחד באזורים תעשייתיים או בשולי ערים, טומנת בחובה פוטנציאל תשואה גבוה בשל עליית ערך הקרקע לאחר קבלת אישורי הבנייה. בשל המרחק של קרקעות אלה ממרכזי הערים, תוכלו לקנות אותם במחיר נמוך משמעותי מערכם לאחר קבלת אישורי הבנייה וכך להנות מרווח גבוה ומהיר – במאמץ אפסי. אפשרות נוספת היא רכישת עוד בשלב הקרקע, הגדלת זכויות הבניה ובניה הפרויקט, אפשרות זאת מאפשרת להרוויח גם מהשבחת הקרקע, וגם את הרווח היזמי הכרוך בהגדלת הזכויות ובבניה.

בכל מקרה – תמיד עדיף להשקיע

בין אם החלטתם על קניית קרקע למגורים או על קניית קרקע לבנייה מסחרית – השקעה תמיד תטמון בחובה פוטנציאל תשואה גבוה יותר מאי- השקעה.

השקעה בטוחה זה רק לי מרשל

אם אתם מעוניינים להצטרף לעשרות המשקיעים שלנו ולהצטרף להשקעה עם חברת ותיקה ואמינה בעלת ניסיון רב בהובלת פרויקטים מורכבים בתחום הנדל”ן – פנו אלינו עוד היום. 

עמודים רלוונטים
קרקעות לבנייה
קרקעות לבנייה

קרקעות לבנייה – קרקעות מופשרות לבנייה אנו משווקים קרקעות מופשרות לבניה בשלבים מתקדמים לפני אישור תוכנית מפורטת אשר מכוחן ניתן להוציא היתרי בניה. רכישת קרקעות

קרא עוד »
קרקעות להשקעה
קרקעות להשקעה

קרקעות להשקעה – כל מה שצריך לדעת כיצד ניתן להרוויח מקרקעות להשקעה? האם השקעה בקרקעות רווחית יותר מהשקעה בנכסים? ומי מטפל בהפשרת הקרקע לבנייה והשגת

קרא עוד »
יזם פינוי בינוי התחדשות עירונית
יזם פינוי בינוי

יזם פינוי בינוי – התחדשות עירונית פינוי בינוי הוא אחד המסלולים המובילים של התחדשות עירונית, במסגרתו ניתן לבנות מתחם מגורים משודרג במקומו של מתחם מגורים

קרא עוד »